Ważne wskazówki i instrukcja obsługi Dewalt Dw268

Aby ułatwić korzystanie z Dewalt DW268, ważne jest, aby poznać wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i instrukcje obsługi. Przed użyciem narzędzia należy zapoznać się z instrukcją obsługi, w której zawarte są instrukcje dotyczące bezpiecznego używania narzędzia, czyszczenia i konserwacji. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń producenta dotyczących użycia narzędzia, włącznie z wymaganiami dotyczącymi używania odpowiednich akcesoriów i materiałów. Przed użyciem narzędzia należy dokładnie sprawdzić, czy jest ono w dobrym stanie technicznym, wolne od uszkodzeń i wyposażone w wymagane części. Używając narzędzia należy zawsze nosić okulary ochronne, a także zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć poważnych obrażeń.

Ostatnia aktualizacja: Ważne wskazówki i instrukcja obsługi Dewalt Dw268

Rejestracja produktu

Zarejestrowanie swojego zakupu w MyDEWALT umożliwia dostęp do informacji o serwisie gwarancyjnym, najnowszych aktualizacjach i ofertach, ocenianie i recenzowanie swoich produktów.

Naprawy i części zamienne

Użyj naszego wygodnego lokalizatora, aby uzyskać pomoc w odszukaniu najbliższego autoryzowanego serwisu DEWALT. Więcej informacji można uzyskać tutaj.

Serwis DEWALT

Podejmujemy szeroko zakrojone działania, aby zapewnić, że wszystkie nasze produkty są wykonane zgodnie z najwyższymi standardami i spełniają wszystkie odpowiednie przepisy branżowe.

Informacje o gwarancji

Uzyskaj wszystkie potrzebne informacje na temat gwarancji, naprawy lub wymiany produktu.

Informacje O Produkcie

    Nasz wygodny lokalizator pomoże znaleźć najbliższego autoryzowanego sprzedawcę DEWALT. Wyczerpujące informacje można znaleźć tutaj.

    XR FLEXVOLT to nasza przełomowa gama bezprzewodowych narzędzi 54V, które zapewniają moc narzędzi przewodowych i swobodę narzędzi bezprzewodowych. Akumulator XR FLEXVOLT to jedyny akumulator na rynku, który automatycznie przełącza się z 54V na 18V, co pozwala mu na zasilanie elektronarzędzi z gamy 18V XR i XR FLEXVOLT pracujących z napięciem zarówno 18V, jak i 54V. Dowiedz się więcej o XR FLEXVOLT tutaj.

    Tak. Akumulatory XR FLEXVOLT są zgodne wstecznie z wszystkimi produktami i ładowarkami 18V XR - każde bezprzewodowe elektronarzędzie 18V XR, które już posiadasz, można zasilać akumulatorem XR FLEXVOLT.

    Na stronach poświęconych produktom znajdują się odnośniki do pobierania instrukcji obsługi. Aby przejść na stronę produktu, wpisz kod lub nazwę produktu w pasku wyszukiwania na górze naszej witryny internetowej.

    Strona poświęcona produktowi zawiera listę danych o drganiach dotyczących narzędzi.

    Aby uzyskać wszelkie informacje techniczne dotyczące kotew i elementów złącznych, kliknij tutaj.

    Gwarancja

      Użytkownicy mają możliwość przedłużenia gwarancji na swoje narzędzia DEWALT do 3 lat. Wystarczy zarejestrować się na stronie MYDEWALT i postępować zgodnie z poleceniami w serwisie, aby zarejestrować swój produkt, i dodać go do swojej zakładki „Przegląd narzędzi” w czasie 4 tygodni od zakupu. Aby się zarejestrować, kliknij tutaj.

      Użyj naszego wygodnego lokalizatora, aby uzyskać pomoc w odszukaniu najbliższego autoryzowanego serwisu DEWALT. Więcej informacji można uzyskać tutaj.

      Wyświetl pełne warunki swojej gwarancji tutaj.

      Serwis I Informacje Techniczne

        Aby wyszukać odpowiednie części, instrukcje obsługi i rysunki dotyczące Twojego narzędzia, musimy znać numer modelu i numer typu tego narzędzia. W narzędziach DEWALT numer modelu i numer typu zwykle są umieszczone na etykiecie ostrzegawczej lub tabliczce znamionowej, która zwykle znajduje się na spodzie lub z boku narzędzia. W przypadku większych urządzeń, jak generatory, etykieta znajduje się zwykle na górze urządzenia.

        Numer seryjny produktu znajduje się zwykle na etykiecie znamionowej lub w komorze akumulatora. Zwykle ma postać serii cyfr lub kombinacji liter i cyfr. Aby uzyskać pomoc w odszukaniu numeru seryjnego, wyświetl przewodnik w formacie PDF dostępny tutaj.

        Kody daty to rok produkcji, po którym następuje tydzień produkcji oraz kod fabryki. Na przykład, produkt wykonany w drugim tygodniu 2017 r. w fabryce nr 59 jest oznaczony kodem 2017- 02 59. Aby uzyskać pomoc w odszukaniu kodu daty, wyświetl przewodnik w formacie PDF dostępny 

        Możesz skontaktować się z serwisem technicznym odwiedzając naszą witrynę dotyczącą serwisowania dostępną tutaj.

        ZNAJDŹ NAJBLIŻSZEGO SPRZEDAWCĘ

        Produkty i akcesoria DEWALT są dostępne do zakupu przez Internet i w punktach sprzedaży detalicznej w całym kraju. Wyszukaj najbliższy punkt sprzedaży, podając kod pocztowy lub miasto.

        RbGM1KspYVI4X1

        ILUSTRACJA: Instrukcja_intro

        Clement127, licencja: CC BY-NC-ND 2. 0

        W życiu codziennym bardzo często spotykamy się z tekstami użytkowymi. Jednym z nich jest instrukcja, która spokrewniona jest z takimi gatunkami, jak wskazówka, zalecenie, polecenie. Wszystkie te formy mają w bardzo prosty i jednoznaczny sposób opisać zasady postępowania i działania w konkretnych sytuacjach. Nie zawsze instrukcje są łatwe w odbiorze – są jednak bardzo przydatne, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy coś sprawnie wykonać lub załatwić.

        j0000007VBB1v50_0000000C

        Instrukcja to gatunek, w którym najważniejszy jest odbiorca. To także tekst użytkowy. Trzeba w nim w prostych słowach komunikować, kto i jak ma postępować, jak należy coś właściwie używać. Bardzo ważna w instrukcji jest zwięzła, ale przemyślana kompozycja. Jak więc pisać instrukcję?

        1) Po pierwsze, wyróżniamy dwie odmiany:

        • instrukcja obsługi, użytkowania, np. jakiegoś przedmiotu, urządzenia;

        • instrukcja działania, czynności, np. szybkiego, doraźnego postępowania w sprawach zagrażających naszemu bezpieczeństwu („instrukcja przeciwpożarowa”), a także dłuższego działania, złożonego nawet z wieloetapowych czynności („instrukcja wypełniania dokumentu”).

        2) Po drugie, ważne jest, by treść instrukcji była ułożona chronologicznie (czyli każda opisana czynność powinna poprzedzać następną). Trzeba przede wszystkim przewidzieć, jak będzie odczytywał instrukcję odbiorca i co zrobi (to warunek, który musi być spełniony nawet przy redagowaniu takich gatunków spokrewnionych z instrukcją, jak „przepis kulinarny”).

        Jakich form używać?

        • Czasowników w 2. osobie trybu rozkazującego („przygotuj”, „przejdź”, „zamień”, „użyj”).

        • Zwrotów komunikujących, że coś jest ‘dozwolone – zakazane’ („uważaj”, „pamiętaj”, „nie rób czegoś”) – są one ważne w opisie urządzeń, np. elektronicznych. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem.

        • Zwrotów, które mówią o kolejnych etapach czynności (np. „najpierw”, „następnie”, „potem”, „teraz”, „zaraz po tym”) – warto je skojarzyć ze stylistyką przepisu kulinarnego.

        Przed napisaniem instrukcji należy przemyśleć jej etapy – powinny być one graficznie wyróżnione. Coraz częściej pojawiają się instrukcje, w których słowom towarzyszą obrazki, np. instrukcje sprawnej ewakuacji w środkach transportu. Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, mógł (i musiał! ) przed startem wysłuchać takiej instrukcji.

        Poniższa tabela przedstawia ogólny wzór instrukcji.

        INSTRUKCJA

        PRZED UŻYCIEM

        OPIS

        PRZYGOTOWANIE

        OBSŁUGA

        Krok 1
        Krok 2
        Krok 3

        KONSERWACJA

        ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

        j0000007VBB1v50_0000001R
        Ra5ku3Pus6OIp1

        ILUSTRACJA: Biblioteka

        www. com, fotografia barwna, domena publiczna

        Instrukcje spotykane są również w zwykłych sytuacjach życia codziennego. Przykładem jest poniższa instrukcja, opisująca, jak zamawiać i wypożyczyć książki w bibliotece, której zbiory są skatalogowane w systemie komputerowym.

        INSTRUKCJA ZAMAWIANIA I WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

        Nagłówek

        I. KONTO CZYTELNIKA

        Nagłówek do części I

        I. Ze zbiorów bibliotecznych mogą korzystać wyłącznie czytelnicy, którzy mają konto elektroniczne i kartę czytelnika.
        II. Aby uzyskać kartę czytelnika i aktywne konto, wypełnij formularz i przekaż go bibliotekarzowi.
        III. Bibliotekarz sprawdzi Twoje dane, a następnie założy Ci konto czytelnika i wyda ważną kartę.

        Szczegółowe zasady postępowania – wyliczenie

        II. WYSZUKIWANIE I ZAMAWIANIE KSIĄŻEK W KATALOGU

        Nagłówek do części II

        I. Aby znaleźć odpowiednią książkę lub odpowiednie czasopismo, skorzystaj z katalogu bibliotecznego.
        II. Musisz się do niego zalogować:
        - Wpisz numer karty („login”) i hasło, które przekazuje Ci pracownik biblioteki.
        - Kliknij ikonkę DALEJ.
        III. Następnie wpisz do wyszukiwarki właściwe informacje o książce:
        - Podaj słowa kluczowe („autor, tytuł, typ publikacji”).
        - Naciśnij ikonkę OK.
        IV. Gdy wyświetli się właściwy tytuł oraz numer biblioteczny (sygnatura), wybierz polecenie ZAMAWIAM.
        V. Jeśli publikacja jest niedostępna, otrzymasz komunikat WYPOŻYCZONE.
        VI. Jeśli publikacja jest dostępna, po półgodzinie możesz ją odebrać ze stolika z zamawianymi książkami.

        Szczegółowe zasady do części II
        Wyliczenia główne i podpunkty

        III. WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK

        Nagłówek do części III

        I. Możesz wypożyczyć nie więcej niż 4 książki na 3 tygodnie. Możesz wypożyczyć książki tylko wtedy, gdy oddasz wcześniej wypożyczone. Czytelnicy wybierają książki i zgłaszają je bibliotekarzowi. Bibliotekarz wprowadza dane do komputera. Następnie można książkę wypożyczyć.

        Szczegółowe zasady do części III

        IV. DODATKOWE WSKAZÓWKI

        I. Biblioteka nie wypożycza: czasopism, wydawnictw encyklopedycznych i słownikowych. Można z nich korzystać jedynie w czytelni. Książki należy oddać w terminie. Z wypożyczalni mogą korzystać czytelnicy, którzy w terminie oddali wcześniej wypożyczone wydawnictwa.

        Nagłówek do części IV – dodatkowe UWAGI, OSTRZEŻENIA, ZASADY itp.

        j0000007VBB1v50_00000031

        Ćwiczenie 1

        Wybierzcie jedną osobę, która będzie robiła figurki przestrzenne z papieru (np. modele samolotu, statku lub czapki malarskiej). Obserwując jej czynności, wpiszcie je do tabeli z zeszycie lub na planszy. Na koniec w grupie zredagujcie instrukcję. Przedstawcie ją innej grupie. Jeśli instrukcja została dobrze przygotowana, reprezentanci drugiej grupy na pewno nie będą mieli trudności w zrobieniu tej samej figurki.

        uzupełnij treść

        Ćwiczenie 2

        Skorzystaj z poniższego szablonu gatunkowego i przygotuj własną instrukcję. Może to być np. instrukcja zatytułowana: Jak opowiedzieć śmieszny dowcip?

        uzupełnij treść

        Co to będzie?

        Opis zadania

        Dla kogo?

        Obraz odbiorcy

        Co trzeba przygotować?

        Wyliczenie potrzebnych rzeczy

        Jak to zrobić?

        Wyliczenie kolejnych czynności/etapów postępowania

        Na co uważać?

        Ostrzeżenia

        Ćwiczenie 3

        W instrukcjach ważny jest precyzyjny opis. Istotne jest również, aby język, którym jest napisana był czytelny i zrozumiały. Spróbuj więc przeredagować poniższe instrukcje według podanego wzoru. Zamień formy na prostsze – typowe dla instrukcji.

        Wzór: Przed przejściem przez ulicę należy zwrócić uwagę, czy z prawej lub z lewej strony nie nadjeżdża samochód. → Zanim przejdziesz przez ulicę…

        1) Można przejść przez ulicę wyłącznie wtedy, gdy zapali się zielone światło. Przechodzenie na czerwonym świetle jest niedozwolone.

        2) W razie zauważenia niebezpiecznej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić straż miejską.

        3) Każdy, kto dostrzeże wypadek, powinien jak najszybciej powiadomić o tym policję. Należy wybrać numer 112 i przekazać informację o wypadku.

        4) Wypożyczanie książek w naszej bibliotece nie nastręcza trudności.

        5) Przed wypożyczeniem kolejnych książek należy oddać poprzednie.

        6) W razie nieoddania książek w terminie nie będzie można wypożyczyć kolejnych.

        uzupełnij treść
        RAmoqXsSlBKjJ1
        zadanie interaktywne

        Źródło: Contentplus. pl sp. z o. o., licencja: CC BY 3.

        1. Instrukcja obsługi

        1. 1 Oois urządzenia

        Pojemnościowe bezciśnieniowe ogrzewacze

        wody użytkowej utrzymują temperaturę wody

        na stałym, nastawionym poziomie.

        Przy nagrzewaniu z armatury kapie nadmiar

        wody.

        Do ogrzewaczy mogą być stosowane wyłącznie

        armatury bezciśnieniowe. Zalecane jest sto-

        sowanie armatur oferowanych przez Stiebel

        Eltron (patrz pkt. 1. 7 „Osprzęt dodatkowy").

        Funkcja „thermstop" (termiczne rozdzielenie)

        zapobiega nagrzewaniu armatur regulujących

        temperaturę podczas trybu gotowości.

        1. 2 Ważne wskazówki w

        skrócie

        • Żądaną temperaturę ciepłej wody użyt-

        kowej wypływającej z urządzenia należy

        nastawić pokrętłem regulatora tempera-

        tury (1).

        • Woda jest ogrzewana, gdy świeci się

        lampka kontrolna (2). 3 Obsługa

        Dobór temperatury

        °C = zimna. W pozycji tej ogrzewacz wody

        zabezpieczony jest przed zamarzaniem.

        Nie jest natomiast zabezpieczona

        armatura, ani instalacja wodna.

        Eco = Zalecana pozycja ekonomiczna (ok.

        60 °C). Minimalne tworzenie się osadu

        wapiennego.

        85 = maksymalna, nastawialna temperatura.

        Wskazówka:

        Na życzenie Użytkownika Instalator / Serwisant

        może nastawić ograniczenie temperatury wody

        w urządzeniu, zapewniając bezstopniową re-

        gulację do wartości temperatury ograniczonej,

        (patrz pkt. 2. 8 „Pierwsze uruchomienie").

        Czas nagrzewania:

        Jeżeli zużyta zostanie cała pojemność zbiorni-

        ka ponowne nagrzewanie przebiegać będzie

        zgodnie z poniższym wykresem.

        [min]

        25

        20

        15

        10

        5

        0

        35 °C

        55 °C E 65 °C

        18

        dla Użytkownika i Instalatora

        Przykład:

        Nastawa temperatury

        Czas nagrzewania

        Ilość wody podmieszanej:

        Ilość wody podmieszanej zależna jest od na-

        stawy temperatury. Przykład: wybieramy wodę

        podmieszaną o temperaturze 40 °C.

        [ l]

        30

        25

        20

        15

        10

        40 °C

        Temperatura zimnej wody

        doprowadzonej do ogrzewacza

        Ilość wody podmieszanej

        1. 4 Ważna wskazówka

        • Urządzenia nie wolno poddawać

        2

        działaniu ciśnienia. Nie należy zamy-

        kać wypływu wody z armatury, nie używać

        perlatora, ani węża z regulatorem strumie-

        nia.

        1

        • Przy doborze temperatury powyżej 45 °C

        może natychmiast wypływać gorąca woda.

        Istnieje niebezpieczeństwo poparzenia.

        • Z tego względu należy zwrócić szczególną

        uwagę na dzieci i osoby o ograniczonych

        funkcjach ruchowych i umysłowych i zapew-

        nić im stały nadzór osoby znającej zasady

        użytkowania urządzenia.

        • W celu uniknięcia przestawienia urządze-

        nia na wyższą temperaturę należy unie-

        możliwić dostęp bawiących się dzieci do

        urządzenia -

        niebezpieczeństwo poparzenia!

        • Jeśli nie jest to jednak możliwe Producent

        zaleca nastawienie przez Instalatora / Serwi-

        santa ograniczenia temperatury.

        • W celu wykluczenia prawdopodobieństwa

        samoistnego odblokowania ogranicznika

        temperatury bezpieczeństwa w przypadku

        wystąpienia usterki ogrzewacza nie wolno

        zasilać poprzez programator czasowy.

        Osad wapienny może spowodować zamknięcie

        odpływu przez co urządzenie znajdzie się pod

        ciśnieniem.

        Oznaką zakamienienia są odgłosy wrzenia

        oraz zmniejszony strumień wody wypływającej

        z urządzenia. W takim przypadku konieczne

        jest fachowe usunięcie osadu z elementu

        2 kW

        grzejnego i armatury.

        Zdjęcia pokrętła regulatora temperatury może

        dokonać jedynie Instalator lub Serwisant.

        Należy przestrzegać wszystkich informacji

        niniejszej instrukcji ponieważ zawierają one

        ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa,

        85 °C

        prawidłowej obsługi i konserwacji urządzenia. 5 Konserwacja i czyszczenie

        65 °C

        ok. 18 min

        nego mogą być wykonane jedynie przez upraw-

        nionego Instalatora lub Serwisanta!

        Regularne przeglądy zwiększają bezpieczeństwo

        eksploatacji urządzenia. Wszelkie zaistniałe

        usterki urządzenia należy usuwać niezwłocznie,

        SNU 10 S L

        niezależnie od corocznych przeglądów.

        SNU 10 SLi

        Prawie każda woda przy wysokich tempe-

        raturach powoduje powstawanie kamienia.

        Osadza się on w urządzeniu i ogranicza jego

        funkcjonowanie oraz żywotność. W związku

        z tym należy dokonywać okresowego odka-

        mieniania grzałki ogrzewacza. Częstotliwość

        określi Instalator lub Serwisant.

        Do utrzymania w czystości elementów obudo-

        wy urządzenia wystarczy wilgotna ściereczka,

        65 °C

        15 °C

        zamoczona w roztworze mydła. Nie należy

        stosować żadnych szorujących lub rozpuszcza-

        jących środków czystości!

        ok. 20 litrów

        1. 6 Co robić, gdy...?

        ... brak ciepłej wody

        Sprawdzić ustawienie pokrętła regulatora

        temperatury. Sprawdzić bezpieczniki domowej

        instalacji elektrycznej oraz wtyczkę przewodu

        zasilającego.

        ... słyszalne są odgłosy wrzenia w zbiorniku

        zlecić odkamienianie urządzenia Instalatorowi

        lub Serwisantowi

        ... patrz także pkt 3 „usuwanie usterek przez

        Użytkownika i Instalatora / Serwisanta

        Jeżeli do usunięcia zaistniałej usterki niezbęd-

        na jest pomoc Serwisanta, dla przyspieszenia

        pomocy należy przy zgłoszeniu przekazać mu

        następujące dane z tabliczki znamionowej:

        Nr. :...... -.... -......

        Typ: SNU 5 SL

        1. 7 Osprzęt dodatkowy

        Numery katalogowe Stiebel Eltron

        • armatury dwuzaworowe regulujące tempe-

        raturę

        - do umywalek

        WST-W 07 44 27

        WSM

        - do zlewozmywaków

        WST-K

        WUM

        • armatury jednouchwytowe mieszające

        MEW

        MES

        MESL

        Prace konserwacyjne dotyczące np.

        sprawdzenia bezpieczeństwa elektrycz-

        ..............

        WST 22 24 30

        22 24 31

        07 44 28

        WUT 22 24 32

        22 24 33

        22 24 39

        22 24 40

        MESB 22 24 41

        22 24 42

        C26_02_06_0010

        Ważne wskazówki i instrukcja obsługi Dewalt Dw268

        Bezpośredni link do pobrania Ważne wskazówki i instrukcja obsługi Dewalt Dw268

        Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

        Ostatnia aktualizacja Ważne wskazówki i instrukcja obsługi Dewalt Dw268