Przyciski pilota Instrukcja obsługi Frigidaire Cad251ntd

Przyciski pilota Frigidaire CAD251NTD są proste w użyciu i umożliwiają obsługę wielu funkcji urządzenia. Przyciski te zawierają przyciski związane z ogrzewaniem, chłodzeniem, trybem nocnym, a nawet przyciski sterowania jasnością. Możesz także użyć przycisków sterowania, aby włączyć lub wyłączyć wyświetlacz LED. Przyciski pilota są kompatybilne z wieloma systemami sterowania bezprzewodowymi, dzięki czemu możesz sterować urządzeniem z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego. Przyciski pilota są łatwe w instalacji i wygodne w użyciu, dzięki czemu zawsze możesz mieć pełną kontrolę nad swoim urządzeniem Frigidaire CAD251NTD.

Ostatnia aktualizacja: Przyciski pilota Instrukcja obsługi Frigidaire Cad251ntd

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

pokorny75 18 Sep 2013 23:37 20109

 • #1Level 10  

  #1

  Wracam sobie z wakacji i nagle w pilocie nie działają przyciski:

  V-; V+; CZamiast tego przy przyciśnięciu zapala się czerwona dioda. Oczywiście przez to nie mogę nie tylko pogłaśniać, ale i poruszać się prawo - lewo po menu i różnych funkcjach.Wcześniej wszystko działało bez problemów.Proszę o pomoc zanim kupię sobie nowego pilota.Pilot: http://www. jpg
  Dekoder PACE 500 GB: http://media2. jpg

  Z góry dziękuję.P.

 • #2tazman17Level 15  #2

  Ten pilot (jak i większość) ma po rozłożeniu płytkę gumę itd i ta guma może krzywo leżeć na płytce, tak więc rozbierz pilot przyłóż że tak powiem klawiature prosto ale bez składania i zobacz czy działają...

 • #3JarokLevel 21  #3

  Witam.

  tazman17 wrote:

  ... ta guma może krzywo leżeć na płytce...

  Z czymś takim się nie spotkałem, ale...
  Często trzeba dokładnie wyczyścić klawiaturę, bywa pilot bywa długo trzymany w ręku, a łapka się poci. Woda jeszcze jakoś wyparuje, reszta zostaje między gumą a płytką. Jeśli w środku jest tłusto to w pierwszej kolejności mycie: gumę pod
  kran z detergentem (bez użycia szczoteczki, bo można uszkodzić! ) i dokładnie wysuszyć, płytkę najlepiej benzyną ekstrakcyjną (nie używać agresywnych rozpuszczalników typu nitro, aceton, bo można zmyć grafitowe ścieżki) lub lekko wilgotną szmatką z detergentem (prawie suchą żeby nie zamoczyć elektroniki) i wysuszyć. Jeśli klawisze dalej nie działają a zwieranie odpowiednich kontaktów na płytce powoduje działanie trzeba podkleić gumowe kontakty posługując się odpowiednim zestawem, np. tym: Link i powinno działać.
  Pozdrawiam.

 • #4#4

  Dziękuję uprzejmie za rady. Dzisiaj operacja! Rozkładam pilota, czyszczę gumkę i styki, sprawdzam czy pomogło.

 • #5User removed accountUser removed account  #5

  tazman17 wrote:

  po rozłożeniu płytkę gumę itd i ta guma może krzywo leżeć na płytce

  Może pozaglądaj w jakieś dziury, tak jak masz w tytule a nie wypisuj takich bzdur!

  pokorny75 wrote:

  Proszę o pomoc zanim kupię sobie nowego pilota.

  Się nie kupuje, tylko na początek nowe baterie potem jeżeli ktoś potrafi rozłożyć pilota czyszczenie styków.I jaki TV i jak daleko dekoder od TV?

 • #6#6

  Odkręciłem śrubeczki, otworzyłem pilota, ale niestety mimo ostrożności w podważaniu musiałem użyć trochę siły i połamałem niektóre zatrzaski, inaczej nie dawało rady.Pilot w środku był cycuś! Czyściuteńki, ani jednej plamki, włoska, czy okruszka. Wszystko jakby wyszło wczoraj z linii produkcyjnej. Gumka, folia, styki, wszystko w najlepszym porządku, to na pewno nie to. Przeczyściłem je tak czy owak, ale i tak nic to nie zmieniło. Nadal naciśnięcie V+, V- oraz C skutkuje zapaleniem czerwonej diody i oczywiście na dekoderze nie robi to najmniejszego wrażenia.Nie wiem, czy rodzaj TV ma znaczenie, bo wcześniej przez 2 lata wszystko działało w tej samej konfiguracji. TV Panasonic VIERA Full HD '42. Pilot tak reaguje niezależnie od odległości od dekodera, dekoder jest 1m pod telewizorem, podłączony przez HDMI (od zawsze).

  Wymieniłem baterie na nóweczki duracell i dalej to samo...

 • #7#7

  Widzę, że temat umarł...Nadal nikt nie wie co mogło się stać mojemu pilotowi?

 • #8#8

  pokorny75 wrote:

  Widzę, że temat umarł...

  Wystarczy poczytać o działaniu pilotów i lokalizacji dekodera.

  pokorny75 wrote:

  otworzyłem pilota, ale niestety mimo ostrożności w podważaniu musiałem użyć trochę siły i połamałem niektóre zatrzaski, inaczej nie dawało rady

  Trzeba mieć trochę pojęcia i wiedzy co się robi.

 • #9#9

  Ale co ma za znaczenie lokalizacja dekodera skoro ten pilot tak reaguje niezależnie od dekodera? Może nie być dekodera, a w pilocie pali się czerwona dioda po naciśnięciu 3 przycisków. Gdybym miał pojęcie i wiedzę, to bym tu nie pisał. I co z tego czytania można wywnioskować, co to za post w ogóle?

 • #10LeDyLevel 43  #10

  pokorny75 wrote:

  Nie wiem, czy rodzaj TV ma znaczenie, bo wcześniej przez 2 lata wszystko działało w tej samej konfiguracji. Pilot tak reaguje niezależnie od odległości od dekodera, dekoder jest 1m pod telewizorem, podłączony przez HDMI (od zawsze)..

  Możesz to wyjaśnić?

 • #11#11

  pokorny75 wrote:

  Gdybym miał pojęcie i wiedzę, to bym tu nie pisał.

  A co CI da to pisanie?

  pokorny75 wrote:

  I co z tego czytania można wywnioskować

  Właśnie, nic dodać nic ująć.

  pokorny75 wrote:

  TV Panasonic VIERA Full HD '42. Pilot tak reaguje niezależnie od odległości od dekodera, dekoder jest 1m pod telewizorem,

  Nie pilot ma być oddalony od TV tylko dekoder. Poczytaj trochę co potrafi zrobić TV z podczerwienią. Weź instrukcję TV i powyłączaj filtry.

 • Helpful post

  #12KIEROWCA_VWLevel 35  #12

  Instrukcja obsługi dekodera:
  3. KONFIGURACJA I OBSŁUGA PILOTA
  -Powrót do ustawień fabrycznych.

 • #13#13

  mihal2002 wrote:

  A co CI da to pisanie?

  Nie wiem. Piszesz jakimiś szyframi. Albo dajesz gotowe rozwiązanie, albo szkoda tlenu.

  LeDy wrote:

  Możesz to wyjaśnić?

  Nie mogę. Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że stało się to w momencie, gdy interface Cyfry+ został zmieniony na NC+. Myślę, że to było bezpośrednim powodem zmian w reakcji pilota.

  KIEROWCA_VW wrote:

  Instrukcja obsługi dekodera:

  UDAŁO SIĘ!!! Wielkie podziękowania dla Ciebie. Metodą prób i błędów odnalazłem kod mojego telewizora w instrukcji i udało mi się zrestartować pilota. Pilot śmiga, wszystkie przyciski działają bez zarzutu jak uprzednio. Przy okazji podaję link do instrukcji:
  http://www. pdf
  DZIĘKI I POZDRAWIAM!

Wybierz w tekście, aby przejść do ekranu danych ustawień.

Wiele funkcji telewizora można obsługiwać za pomocą przycisków (Góra) / (Dół) / (Lewa) / (Prawa) i (Enter).

Kształt i przyciski pilota zależą od modelu/kraju/regionu.

Dostarczony pilot różni się w zależności od posiadanego modelu telewizora. Opisy przycisków pilota zawiera Funkcje przycisków pilota.

 1. Przyciski (Góra), (Dół), (Lewa) i (Prawa) służą do „zaznaczania” żądanych pozycji.
 2. Aby wybrać aktualnie zaznaczoną pozycję, naciśnij środek przycisku

Aby powrócić do poprzedniego ekranu

Naciśnij przycisk BACK.

Wskazówka

 • Jeśli poruszysz pilot lub użyjesz go w ciemnym pomieszczeniu, pilot zostanie podświetlony. (Tylko w przypadku pilotów z podświetleniem)
 • Pozostałe informacje można znaleźć w powiązanych tematach poniżej lub w sekcji „Często zadawane pytania” w witrynie internetowej pomocy firmy Sony.
  Często zadawane pytania dotyczące rozwiązywania problemów

Powiązane tematy

 • Funkcje przycisków pilota
 • Korzystanie z mikrofonu w pilocie
 • Pilot nie działa.
 • Łączenie się z siecią
 • Chcesz wyłączyć podświetlenie pilota. (dotyczy tylko pilotów z podświetleniem)

Baza wiedzy

W Bazie wiedzy można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z funkcjonowaniem usług Vectry oraz dostarczanym przez naszą firmę sprzętem. Zachęcamy do skorzystania ze wskazówek oraz instrukcji zawartych w tym miejscu.

Wierzymy, że nasze porady okażą się przydatne i pomogą w rozwiązaniu ewentualnych problemów czy też wyjaśnieniu nieścisłości. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z konsultantami Vectry za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Przyciski pilota Instrukcja obsługi Frigidaire Cad251ntd

Bezpośredni link do pobrania Przyciski pilota Instrukcja obsługi Frigidaire Cad251ntd

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przyciski pilota Instrukcja obsługi Frigidaire Cad251ntd