Dodatek do instrukcji aktualizacji i instrukcji obsługi Cisco Bwx 8305 został zaprojektowany, aby ułatwić przedsiębiorcom i administratorom rozwiązywanie problemów z urządzeniami Cisco Bwx 8305. Zawiera łatwe do zrozumienia instrukcje krok po kroku, które pomogą Ci wykonać aktualizacje oprogramowania i przeprowadzić instalację routera. Dodatek zawiera także szczegółowe instrukcje dotyczące monitorowania i zarządzania routerem, jak również wskazówki dotyczące optymalizacji wydajności i bezpieczeństwa sieci. Dodatek do instrukcji aktualizacji i instrukcji obsługi Cisco Bwx 8305 zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby skonfigurować, zarządzać i utrzymywać urządzenia Cisco Bwx 8305.
Ostatnia aktualizacja: Dodatek do instrukcji aktualizacji i instrukcji obsługi Cisco Bwx 8305
Tablety All in One
Model
Bosto Studio 16HD, Studio 16HDT
Data
2022-06-01Pobierz plik
Bosto Studio 16HD Pro 2022-12-10 Tablety z ekranem LCD Bosto BT-12HD, BT-12HDT 2022-07-01 Bosto BT-12HDK, BT-12HDK-T Bosto BT-12HD-A Bosto BT-13HDK-T Bosto BT-16HD, BT-16HDK, BT-16HDT Bosto BT-16HD Pro Bosto BT-22UX Tablety piórkowe Bosto T608 Bosto T1060 Bosto 1060PLUSUżywamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.
Z postulatem umożliwienia korzystania z instrukcji obsługi maszyn w formie cyfrowej, np. w formie pliku pdf ściągniętego na telefon komórkowy, czyli dostępnego dla pracownika w formie elektronicznej, z funkcją szukania, wystąpił Czytelnik w ramach naszej akcji Poprawmy prawo. Jak napisał w zgłoszeniu, to przykład przestarzałych wymagań.
Czytaj również: Instrukcja obsługi musi być sformułowana w sposób jasny i przejrzysty>>
Instrukcja obsługi, ale jaka?
Chodzi o par. 58 rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21 października 2008 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn (Dz. U. z 2008 r., nr 199, poz. 1228 ze zmianą opublikowaną w Dz. 2011 nr 124 poz. 701), wdrażającego do polskiego prawa wymagania tzw. dyrektywy maszynowej 2006/42/WE. A dokładnie chodzi o jego ust. 1, który stanowi, że maszyna wprowadzana do obrotu lub oddawana do użytku musi być wyposażona w instrukcje.
Czytaj w LEX: Wymagania wobec nowych maszyn instalowanych w zakładach pracy >
Pytanie zatem, w jakiej formie ma być instrukcja obsługi i czy jedyną dopuszczalną formą ma być wersja papierowa.
- Dyrektywa maszynowa 2006/42/WE określa, iż maszyna musi być wyposażona w instrukcję obsługi, aby operatorzy i inne osoby dokonujące jakichkolwiek czynności związanych z maszyną, podczas każdej fazy cyklu życia maszyny, mieli do niej dostęp. Przyjmuje się więc, że jest to instrukcja dostarczana w wersji papierowej, najczęściej w formie książeczki, razem z maszyną, tak aby mogła być dostępna w miejscu użytkowania maszyny. Do tej dyrektywy nawiązuje . Zgodnie z , maszyna wprowadzana do obrotu lub oddawana do użytku musi posiadać instrukcje obsługi. Obowiązek napisania takiej instrukcji spoczywa na producencie maszyny lub jego uprawomocnionym przedstawicielu – mówi Prawo. pl Paweł Piwowarczyk, właściciel firmy CERTIOS Centrum Edukacji Przedsiębiorcy.
Zobacz procedurę w LEX: Opracowanie instrukcji bhp maszyny >
Jak podkreśla, dyrektywa maszynowa nie podaje szczegółów dotyczących formy instrukcji. Jednak ogólnie uznaje się, że wszystkie instrukcje dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa dostarcza się w formie papierowej. Przyznaje, że czasami jednak przydatne jest udostępnienie instrukcji w formie elektronicznej oraz w internecie w celu odzyskania instrukcji, gdy wersja papierowa zostanie zagubiona przez użytkownika. - Państwowa Inspekcja Pracy dopuszcza jednak także instrukcję w formie elektronicznej, pod warunkiem, że organizacja pracy w zakładzie pracy i miejsce użytkowania maszyny będzie zapewniało pracownikowi łatwy dostęp do takiej instrukcji - zaznacza Paweł Piwowarczyk. Jak twierdzi, na gruncie prawa instrukcją jest dokument papierowy.
- To jest kwestia interpretacji tego rozporządzenia, bo w żadnym z jego przepisów nie jest wprost powiedziane, że ma to być papierowa. Znaczący producenci maszyn rolniczych dołączają instrukcję w wersji papierowej, ale na ich stronach internetowych publikowane są instrukcje w wersji elektronicznej i istnieje możliwość jej ściągnięcia czy na komórkę, czy na komputer – mówi z kolei Mariusz Leciński, radca prawny Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
Forma elektroniczna i dostępna w Internecie wskazana
Z informacji uzyskanych w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym, odpowiedź na tę wątpliwość znajduje się w „Przewodniku dotyczącym stosowania dyrektywy 2006/42/WE w sprawie maszyn” wydanie 2. 1 z czerwca 2017 r. W par. 255 „Forma instrukcji” zalecane jest, aby instrukcja była dostępna także w formie elektronicznej, dostępnej w internecie.
Co więcej, już w wydaniu 2 z czerwca 2010 r. Komisja Europejska w tym przewodniku napisała: - „Par. 255 Forma instrukcji. W sekcji 1. 7. 4 nie podano szczegółów dotyczących formy instrukcji. Ogólnie uznaje się, że wszystkie instrukcje dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa muszą być dostarczane w formie papierowej, ponieważ nie można założyć, że użytkownik ma dostęp do środków służących odczytaniu dostarczonej instrukcji w formie elektronicznej lub udostępnionej na stronie internetowej. Często jednak przydatne jest udostępnienie instrukcji nie tylko w formie papierowej, ale również w formie elektronicznej oraz w internecie, ponieważ umożliwia to użytkownikowi pobranie pliku elektronicznego, jeżeli wyrazi taki zamiar, w celu odzyskania instrukcji, gdy wersja papierowa zostanie zagubiona. Powyższa praktyka ułatwi również aktualizowanie instrukcji w miarę potrzeb”.
Prawny wymóg instrukcji w wersji elektronicznej
- Prawne wprowadzenie wymogu wyposażenia każdej maszyny w instrukcję wydaną zarówno w formie pisemnej (papierowego wydruku), jak i elektronicznej uważam za racjonalny postulat części pracowników i pracodawców. W zależności od charakteru maszyny i wykonywanych z jej użyciem czynności, posługiwanie się przez pracownika instrukcją elektroniczną, zapisaną np. w telefonie służbowym i umożliwiającą wyszukiwanie odpowiednich haseł, może usprawnić pracę. Byłabym jednak przeciwna wyeliminowaniu posługiwania się instrukcjami pisemnymi i ich zastąpieniu dokumentacją sporządzoną wyłącznie elektronicznie – mówi Monika Kolasińska, radca prawny z Działu Prawa Pracy Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.
Jak tłumaczy, z punktu widzenia sprawnego dostępu do instrukcji, co ma wpływ na efektywność pracy oraz na zapewnienie jej bezpieczeństwa, instrukcja do maszyny powinna znajdować się na stanowisku pracy, w miejscu, do którego uprawniony pracownik obsługujący maszynę będzie miał nieograniczony dostęp. pl/pytania-i-odpowiedzi/czy-pracodawca-powinien-posiadac-instrukcje-obslugi-w-jezyku-polskim-dla-maszyn-621694399" target="_blank">Czy pracodawca powinien posiadać instrukcję obsługi w języku polskim dla maszyn i urządzeń użytkowanych na terenie zakładu? >
- W przypadku gdyby w zakładzie pracy ograniczono się do korzystania wyłącznie z elektronicznych instrukcji, wiązałoby się to z ryzykiem faktycznego braku dostępu do dokumentacji w razie awarii nośnika, na którym instrukcja jest zapisana, czy braku dostępu do niego – podkreśla mec. Monika Kolasińska. I dodaje: - Trzeba również pamiętać, że obsługa niektórych maszyn musi się odbywać w środowisku wyizolowanym, tj. w pomieszczeniach, do których nie powinno się wnosić sprzętu elektronicznego. Z tego względu popieram wprowadzenie prawnego wymogu posiadania przez maszyny instrukcji elektronicznych, jednak jako dokumentów towarzyszących dokumentacji papierowej, a nie zastępujących ją.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.SOLIDWORKS Composer umożliwi Ci stworzenie profesjonalnej dokumentacji użytkowej, takiej jak: instrukcje obsługi, montażu, podręczniki serwisowe, katalogi produktu, animacje, interaktywne prezentacje, zawartość stron www. Na bazie wizualizacji produktu, modelu 3D dodasz rozstrzelenia, listy materiałów, widoki detalów, adnotacje i wiele więcej. Composer jest programem, który wykorzystasz nie tylko w dziale konstrukcyjnym, ale także na produkcji, marketingu i w sprzedaży! Interesuje Cię cena programu, licencja lub potrzebujesz porady – skontaktuj się z nami!
W SOLIDWORKS Composer przygotujesz dokumentacje inną niż rysunki CAD! W dzisiejszych czasach skończony projekt to nie tylko komplet dokumentacji technicznej płaskiej składający się z rysunków wykonawczych i złożeniowych. To także instrukcje obsługi, montażu, katalogi, książki serwisowe, podręczniki użytkowania czy karty produktu. Często dodatkowo potrzebujesz profesjonalnej strony internetowej. SOLIDWORKS Composer pozwoli ci wykonać taką dokumentację już na etapie projektowania CAD, oszczędzając wiele dni, które zazwyczaj poświęcasz dopiero po wykonaniu standardowego projektu.
Coraz większą rolę odgrywa jakość dostarczanej dokumentacji. Zrzuty ekranu czy niewyraźne rysunki nie są już akceptowalne przez klienta, dlatego Composer dostarcza szereg odpowiednich narzędzi, dzięki którym przygotowana dokumentacja będzie perfekcyjna. Bez względu na rodzaj grafiki (rastrowa lub wektorowa), w rezultacie otrzymasz czytelne i przyciągające wzrok ilustracje czy wizualizacje 3d produktu, złożenia.
Duże złożenie otwarte w programie CAD 3D potrafi zabsorbować olbrzymie ilości pamięci RAM. To dlatego, że zawiera informacje o wszystkich szkicach, operacjach i wiązaniach. W Composer pracujesz tylko na specjalnie odciążonej geometrii. Daje to nie tylko wielokrotne przyśpieszenie w pracy, ale także pozwala Ci na zwykłym sprzęcie otwierać projekty nawet kolosalnych rozmiarów. Co jest równie ważne, jeżeli wprowadzisz zmiany w modelu CAD, możesz je przenieść do swojej instrukcji w Composer!
- System Windows® 10
(brak wsparcia pakietów Windows Home,
szczegóły nt. wspieranych wersji systemu tutaj) - 16 GB RAM (minimum)
- 13 GB wolnego miejsca na dysku
- CPU 3. 3 GHz lub szybszy
- Certyfikowana karta graficzna i sterowniki
- Produkty Microsoft: Excel i Word 2016, 2019, 2021
Webinar SOLIDWORKS Composer - Jak przygotować ekstremalnie dobre ilustracje Twojego produktu?
Tworzenie list materiałowych w SOLIDWORKS Composer
SOLIDWORKS Composer - Animation Library
Composer pozwala na generowanie grafik wektorowych, dzięki czemu jakość obrazu będzie zawsze doskonała, ponad to użytkownik może precyzyjnie zdefiniować parametry grafiki.
Dzięki dedykowanym narzędziom jak automatyczne rozstrzelenie, widok detalu, czy adnotacje tworzenie ilustracji odbywa się szybko, a ewentualne zmiany są aktualizowane wprost z modelu CAD 3D. com/wp-content/uploads/2022/02/data-gathering. svg" alt=""/>
Użytkownik może z programu wygenerować statyczną grafikę, ale również interaktywne prezentacje, pliki PDF 3D oraz zawartości na strony www. com/wp-content/uploads/2022/02/direction. svg" alt=""/>
Composer jest narzędziem wszechstronnym, pozawala na tworzenie instrukcji montażu, serwisowych, a także instrukcji stanowiskowych czy internetowych katalogów części.
Wiele formatów
Composer odczyta wszelkie formaty geometrii trójwymiarowej. SOLIDWORKS, Pro/E, Inventor, 3D Studio i wiele więcej. com/wp-content/uploads/2022/03/grafika-wektorowa-min. png" alt=""/>
Grafika wektorowa
Twórz skalowalne ilustracje wektorowe, nie tracące jakości przy skalowaniu i doskonale wyglądające w druku czarno-białym. com/wp-content/uploads/2022/03/grafika-rastrowa-min. png" alt=""/>
Grafika rastrowa
Generuj kolorowe ilustracje wysokiej jakości, w pełni cieniowane, zawierające przekroje, adnotacje i widoki detalów. Szybko i efektownie. com/wp-content/uploads/2022/03/solidworks-composer-animacja. jpg" alt=""/>
Animacje
Twórz animowane instrukcje serwisowe i obsługi. Przygotuj elementy interaktywne i przyciski menu. Steruj kolorem i położeniem. com/wp-content/uploads/2022/03/aplikacje-min. png" alt=""/>
Aplikacje
Przygotuj multimedialne prezentacje produktu i udostępniaj je jako aplikacje EXE. Zyskaj marketingową przewagę nad konkurencją. com/wp-content/uploads/2022/03/strony-internetowe-min. png" alt=""/>
Strony internetowe
Wykorzystaj potęgę wszechobecnego Internetu i zdobądź przychylność klientów. Twórz zaawansowane interaktywne strony – katalogi WWW.
Działanie: użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji. Licencja działa tylko przez wybrany okres czasu. Minimalny okres wykupienia dostępu to 3 miesiące.
Zalety: zapewnia elastyczność i możliwość wykupienia programu tylko na wybrany okres czasu. Licencja może być używana w połączeniu z licencjami wieczystymi. com/wp-content/uploads/2022/02/icon-cloud. svg" alt=""/>
Działanie: jeden z komputerów w firmie pełni rolę serwera licencji (z systemem Windows). Po zainstalowaniu na nim oprogramowania (Menedżer Licencji Sieciowej) i podaniu numeru seryjnego następuje aktywacja puli licencji (1 sieciowy numer seryjny zawiera kilka licencji). Pula licencji jest dostępna dla wszystkich komputerów połączonych z serwerem w lokalnej sieci. Jednocześnie nie może być uruchomionych więcej aplikacji niż znajduje się licencji w puli.
Zalety: najlepszy dla większej liczby stanowisk. Łatwe zarządzanie pulą licencji dzięki sprawnemu mechanizmowi SolidNetWork. com/wp-content/uploads/2022/02/icon-license.
Zalety: najlepszy dla niewielkiej liczby stanowisk. Umożliwia transfer licencji przez Internet na inny komputer. Aktywacja dokonywana jest tylko raz, później nie jest wymagany dostęp do Internetu.
zamów ofertę
W okresie subskrypcji gwarantujemy wsparcie techniczne – nasze zespół certyfikowanych specjlistó i instruktorów SOLIDWORKS, pomoże Ci rozwiązać każdy problem związany z oprogramowaniem. Możesz skorzystać z rozmowy telefonicznej, maila, zgłoszenia na HelpDesku, wideokonferencji lub spotkania. com/wp-content/uploads/2022/02/icon-knowledge-base. svg" alt=""/>
Zyskaj dostęp do obszernej biblioteki artykułów technicznych, tematów pomocy, wskazówek, makr i najlepszych praktyk – wszystko zostało dostarczone i sprawdzone przez ekspertów SOLIDWORKS. Od teraz odpowiedzi na Twoje pytania będą zawsze w zasięgu ręki!
Uzyskaj automatyczne uaktualnienia do aktualnych wersji oprogramowania SOLIDWORKS, w tym nowych wydań i dodatków Service Pack. Powiadomienie e-mailem zapewnia dostęp do najważniejszych wiadomości, zgłoszeń serwisowych i najnowszych aktualizacji oprogramowania. com/wp-content/uploads/2022/02/icon-portal. svg" alt=""/>
Miejsce, w którym można uzyskać najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące SOLIDWORKS – wszystko w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, podnoś swoje umiejętności i dziel się doświadczeniem.
Celem szkolenia jest zapoznanie się z oprogramowaniem SOLIDWORKS Composer, który umożliwia tworzenie profesjonalnej dokumentacji użytkowej, takiej jak: instrukcje montażu, podręczniki serwisowe, katalogi produktu, interaktywne prezentacje, zawartość stron www. Program SOLIDWORKS Composer pozwala również na przygotowywanie animacji oraz na publikacje projektu w różnych formatach.